Psi k osvojení

PODMÍNKY PŘEVZETÍ PSA

  • Psa si do vlastnictví může vzít osoba starší 18-ti let po předložení občanského průkazu a má trvalé nebo přechodné bydliště na území ČR. 
  • Za psa zaplatíte 500,- Kč, za psa staršího 8 roků jenom 200,- Kč a to za očkování, odčervení a veterinární ošetření.
  • Každý budoucí majitel by měl počítat s tím, že podle nového občanského zákoníku není po dobu 4 měsíců majitelem psa.
  • V útulku bude seznámen s tím, že pokud se o psa přihlásí jeho původní majitel, je povinen mu zvíře vrátit. V takovém případě má nárok na úhradu vzniklých nákladů tímto původním majitelem. Tyto případy se však stávají jen ojediněle - dospělá zvířata mohou být ze stanice novému osvojiteli vydány nejdříve 7 dnů od nálezu a do té doby se původní majitel, který má o svého zatoulaného mazlíčka, hlídače nebo kamaráda zájem a hledá ho, většinou přihlásí.

REK

Plemeno: jezevčík krátkosrstý standartní
Pohlaví: pes
Věk: 11 roků
Váha: 5 kg
Výška: 30 cm

Informace k psovi: 8.2.2021 byl přivezen do útulku desetiletý jezevčík Rek kterému zemřela majitelka, před smrtí dala stará paní pejska svému synovci. Pes ho stihl několikrát pokousat a za pomocí MP Jedovnice se ho podařilo dostat do převozní přepravky aby se mohl odvézt do útulku, vzhledem k tomu že pejsek znal pouze svoji majitelku, domek a dvorek, nemá žádné hygienické nebo sociální návyky a bohužel ani zábrany okamžitě každého kousnout. U pejska Reka probíhá náročná převýchova, zvykání na ostatní psy, lidi a běžný ruch. Manipulace je s ním zatím možná pouze na odchytové tyči. Pejsek byl masivně začervený, má stále problém s jídlem, vzhledem k tomu, že byl zvyklý na lidskou stravu, tak mu ta psí neslaná, nemastná a nekořeněná moc nechutná.

1.7.2022 máme za sebou s Rekem 1,5 roku společného času a socializace, je mnohem lepší než když přišel, může běhat na volno po areálu útulku, zvykl si na obojek a začíná zvládat vodítko. Na venkovní vycházky to zatím není, i v areálu útulku má stále svoje zkraty kdy se mu v hlavičce něco otočí o 360 stupňů a kouše všechno kolem. I tak je to ale obrovský úspěch na to jaký byl když přišel do útulku, dokonce začíná být kontaktní se psy, ale s lidmi je to stále špatné.

Zdravotní stav: odčervený, očkovaný, čipovaný u majitele , ošetřený proti vnějším parazitům, v teplých mesících léčbě s ušima, problematické krmení, psychicky nevyrovnaný

JACK

Plemeno: kříženec AST a anglického bultriéra 
Pohlaví: pes
Věk: 2,5 roku
Váha: 28 kg
Výška: 

Informace k psovi: 

4.8.2021 odchyt MP Blansko, mladý pes podle čipu AST majitele se snažíme kontaktovat. Nalezený s náhubkem na fotografii a černofialovým vodítkem, je nedůvěřivý, nešťastný a zatím uvrčený.

12.10.2021 bylo zjištěno, že majitel psa zemřel a bohužel nikdo problémového psa nechce. Jack je dominantní, schopný z ničeho nic ve zkratu kousnout. Po dvou měsících přišel na to, že jsem pro něj ten nejlepší parťák, fungujeme na vzájemné důvěře a úplatcích, jen když jde do kotce tak na mě vždy zavrčí. Od poloviny října začínám Jacka socializovat v okolí útulku s náhubkem a dvěma vodítky. V případě že by o něj měl někdo zájem, je to pes pro zkušeného kynologa který by za ním napřed docházel do útulku a podotýkám že uvíta domek bez domácích zvířátek a vhodný je pouze k fence.

1.7.2022 Jack je stále problémový pes, ale se správným přístupem už by mohl odejit do nového domova. Vhodný pouze pro zkušeného chovatele, v domácnosti bez malých dětí a ostatních psů a zvířat. 

Zdravotní stav: čipovaný, odčervený, očkovaný

JESS ( YORIKA RUMUN ZE ZLECHOVA )

Plemeno: německý ovčák
Pohlaví: fenka
Věk: 4,5 roku
Váha: 30 kg
Výška: 

Informace k fence: 

Narozena květen 2018, není chovná a nemá žádné zkoušky.

Fenečku už máme v útulku OD 13.10.2022 a začíná komunikovat, není zvyklá na česání, mimo sedni nic neumí a pomalu si zvyká na cizí lidi na které ze strachu štěká a útočí. 

Fenka byla dána do útulku majitelkou, která ji z vážných rodinných důvodů nemohla déle mít. S chovatelem CHS jsem v kontaktu, bohužel Jess si domů vzít nemůže, na ostatní feny není zvyklá a chce se rvát. Chovatel je opravdu smutný jak dopadlo jeho odchované štěňátko.

Jessinka je na super prémiových granulích, a dostává Alavis na léčbu pohybového aparátu. Výhledově ji čeká kastrace. V případě že by se našel zájemce, bude za ni muset docházet do útulku aby si na něj zvykla.

.

Zdravotní stav: odčervená, očkovaná, čipovaná , ošetřená proti vnějším parazitům, v léčbě s pohybovým aparátem.

BOBEŠ

Plemeno: RTW
Pohlaví: pes
Věk: 4 roky
Váha: 50 kg
Výška: 63cm

Informace ke psovi: .

Od 23.3.2022 máme v útulku pejska RTW jménem Bobeš, jeho majitelka ho dostala od těžce nemocného příbuzného, ale i přes veškerou svoji snahu ho nezvládá. Bobeš je téměř 4 roky starý pes, který není zvyklý na cizí psy a lidi, nechce vodítko a náhubek, pokud se mu cokoliv nelíbí tak vrčí, zatím ho určitě nedoporučuju k dalším psům a domácím zvířatům.

6.7.2022 zatím stále trénujeme v areálu útulku vodítko a náhubek, pořád pamlskuju jak jen to jde. Stále platí - majitel který by měl o Bobeše zájem musí mít se psy zkušenosti a docházet za ním do útulku aby si na něj zvyknul.

Zdravotní stav: odčervený, očkovaný, čipovaný u majitele , ošetřený proti vnějším parazitům.

Tedy


Plemeno: kříženec 
Pohlaví: pes
Věk: 3 roky
Váha:  kg
Výška: 

Informace k psovi: Dne 15.12.2022 přivezla MP Blansko středního psa, který je bohužel ze strachu agresivní a nebojí se kousnout. Případ je v řešení, pes je čipovaný a majitelka je známa. 

Zdravotní stav: