Psi k osvojení

PODMÍNKY PŘEVZETÍ PSA

  • Psa si do vlastnictví může vzít osoba starší 18-ti let po předložení občanského průkazu a má trvalé nebo přechodné bydliště na území ČR. 
  • Za psa zaplatíte 500,- Kč, za psa staršího 8 roků jenom 200,- Kč a to za očkování, odčervení a veterinární ošetření.
  • Každý budoucí majitel by měl počítat s tím, že podle nového občanského zákoníku není po dobu 4 měsíců majitelem psa.
  • V útulku bude seznámen s tím, že pokud se o psa přihlásí jeho původní majitel, je povinen mu zvíře vrátit. V takovém případě má nárok na úhradu vzniklých nákladů tímto původním majitelem. Tyto případy se však stávají jen ojediněle - dospělá zvířata mohou být ze stanice novému osvojiteli vydány nejdříve 7 dnů od nálezu a do té doby se původní majitel, který má o svého zatoulaného mazlíčka, hlídače nebo kamaráda zájem a hledá ho, většinou přihlásí.

REK

Plemeno: jezevčík krátkosrstý standartní
Pohlaví: pes
Věk: 10 roků
Váha: 5 kg
Výška: 30 cm

Informace k psovi: 8.2.2021 byl přivezen do útulku desetiletý jezevčík Rek kterému zemřela majitelka, před smrtí dala stará paní pejska svému synovci. Pes ho stihl několikrát pokousat a za pomocí MP Jedovnice se ho podařilo dostat do převozní přepravky aby se mohl odvézt do útulku, vzhledem k tomu že pejsek znal pouze svoji majitelku, domek a dvorek, nemá žádné hygienické nebo sociální návyky a bohužel ani zábrany okamžitě každého kousnout. U pejska Reka probíhá náročná převýchova, zvykání na ostatní psy, lidi a běžný ruch. Manipulace je s ním zatím možná pouze na odchytové tyči. Pejsek byl masivně začervený, má stále problém s jídlem, vzhledem k tomu, že byl zvyklý na lidskou stravu, tak mu ta psí neslaná, nemastná a nekořeněná moc nechutná.

8.8.2021 máme za sebou s Rekem pár měsíců společného času a socializace, je mnohem lepší než když přišel, může běhat na volno po areálu útulku, zvykl si na obojek a začíná zvládat vodítko. Na venkovní vycházky to zatím není, i v areálu útulku má stále svoje zkraty kdy se mu v hlavičce něco otočí o 360 stupňů a kouše všechno kolem. I tak je to ale obrovský úspěch na to jaký byl když přišel do útulku, dokonce začíná být kontaktní se psy, ale s lidmi je to stále špatné.

Zdravotní stav: odčervený, očkovaný, čipovaný u majitele , ošetřený proti vnějším parazitům, v léčbě s ušima, problematické krmení, psychicky nevyrovnaný

BÁRA


Plemeno: kříženka  labradorského retrívra x německého ovčáka 
Pohlaví: fena
Věk: 19,5 roku
Váha: 32 kg
Výška: - cm

Informace k psovi: Bára byla do útulku převezena 7.5.2018 MP Blansko po smrti svého majitele, dědické řízení je stále v řešení.

Zdravotní stav: odčervená , očkovaná, čipovaná v útulku, ošetřená proti vnějším parazitům, vzhledem k věku a velikosti má zdravotní problémy.

ČERTÍK

Plemeno: kříženec jezevčíka 
Pohlaví: pes
Věk: 15-17 roků
Váha: 4,5 kg
Výška: 

Informace k psovi: 11.6.2021 ráno přivezla MP Blansko tohoto malého stařečka, pejsek zvrací, má průjem a čůrá krev, ze strachu kouše, prodělal pětiminutový záchvat, na zadní nožičky moc špatně chodí. Už byl veterinárně ošetřen, je nabraná krev a dostal protizánětlivé léky.  Čip nenalezen, pejsek byl odchycený na ulici 9 května v Blansku

10.8.2021 pejsek stále bojuje, už začal jíst a ujde pár metrů, už víme že na pravé zadní nožičce má neoperovatelný nádor který stále roste a už je i viditelný.

Zdravotní stav: velmi špatný, v léčbě

REX

Plemeno: kříženec pasteveckého plemene
Pohlaví: pes
Věk: 10 roků
Váha: 60 kg
Výška: 65 cm

Informace k psovi: 1.6.2021 lidské i psí osudy jsou smutné, Rexíkův páníček přišel o střechu nad hlavou a stěhuje se do penzionu, je bezdětný a sám. Tím tento příběh začíná, protože Rexíkovi se zbortil svět a já pevně doufám že tak neskončí. Pokud můžu mít nějaké přání, tak ať že se do Rexíka někdo zamiluje kdo má zkušenosti s tímto typem psů. I jeho páníček by si to moc přál, je strašně smutný, snažil se půl roku hledat Rexíkovi nový domov, ale nikdo ho nechtěl. 

Rex je velký, dominantní pes, je výborný hlídač, nemusí ostatní psy a je vzhledem k svému věku ve výborné zdravotní kondici. Zvládá vodítko, náhubek, ale díky velikosti je co držet.

Zdravotní stav: odčervený, očkovaný, čipovaný u majitele, ošetřený proti vnějším parazitům.

AFRODITA


Plemeno: kříženka německého ovčáka a retrievra
Pohlaví: fena
Věk: 3,5 roku
Váha: 25 kg
Výška: 55 cm

Informace k psovi: 5.8.2021 fenečka se do útulku dostala od majitelů pro velice vážnou rodinnou situaci, bylo to pro všechny velice smutné loučení . Afrodita je veselá, aktivní, aportující a milá, hledá nový domov ideálně v rodinném domku se zahradou bez slepiček. Ráda chodí na vycházky a je vhodná i pro aktivnější majitele. 

Zdravotní stav: odčervená, očkovaná, čipovaná u majitelů, ošetřená proti vnějším parazitům, kastrovaná.

BROK


Plemeno: kříženec jezevčíka 
Pohlaví: pes
Věk: 10,5 roku
Váha: 6 kg
Výška: 32 cm

Informace k psovi: 14.6.2021 byl přivezen MP Blansko starý pejsek jménem Brok, zemřel mu náhle majitel. Pejsek měl zvětšené varlátko, zoubky v horším stavu a bradavičky na čumáčku. Očkování na vzteklinu mu zrovna končilo a na psí nemoci se kompletně proočkovává. Také se musel převést na normální psí krmení a trvalo než pochopil že granulky se jí. 3.8.2021 ho čekala operace zoubků a kastrace a také odstranění bradaviček.Broček je moc milý a čistotný pes, který ale nemusí ostatní pejsky, fenky má samozřejmně moc rád. Momentálně je součástí dědického řízení. 

Zdravotní stav: očkovaný, odčervený, čipovaný u majitele, vykastrovaný a po operaci v léčbě.

Více informací získáte na telefoním čísle 737 911 605.