Psi k osvojení

PODMÍNKY PŘEVZETÍ PSA

  • Psa si do vlastnictví může vzít osoba starší 18-ti let po předložení občanského průkazu a má trvalé nebo přechodné bydliště na území ČR. 
  • Za psa zaplatíte 500,- Kč, za psa staršího 8 roků jenom 200,- Kč a to za očkování, odčervení a veterinární ošetření.
  • Každý budoucí majitel by měl počítat s tím, že podle nového občanského zákoníku není po dobu 4 měsíců majitelem psa.
  • V útulku bude seznámen s tím, že pokud se o psa přihlásí jeho původní majitel, je povinen mu zvíře vrátit. V takovém případě má nárok na úhradu vzniklých nákladů tímto původním majitelem. Tyto případy se však stávají jen ojediněle - dospělá zvířata mohou být ze stanice novému osvojiteli vydány nejdříve 7 dnů od nálezu a do té doby se původní majitel, který má o svého zatoulaného mazlíčka, hlídače nebo kamaráda zájem a hledá ho, většinou přihlásí.

REK

Plemeno: jezevčík krátkosrstý standartní
Pohlaví: pes
Věk: 10 roků
Váha: 5 kg
Výška: 30 cm

Informace k psovi: 8.2.2021 byl přivezen do útulku desetiletý jezevčík Rek kterému zemřela majitelka, před smrtí dala stará paní pejska svému synovci. Pes ho stihl několikrát pokousat a za pomocí MP Jedovnice se ho podařilo dostat do převozní přepravky aby se mohl odvézt do útulku, vzhledem k tomu že pejsek znal pouze svoji majitelku, domek a dvorek, nemá žádné hygienické nebo sociální návyky a bohužel ani zábrany okamžitě každého kousnout. U pejska Reka probíhá náročná převýchova, zvykání na ostatní psy, lidi a běžný ruch. Manipulace je s ním zatím možná pouze na odchytové tyči. Pejsek byl masivně začervený, má stále problém s jídlem, vzhledem k tomu, že byl zvyklý na lidskou stravu, tak mu ta psí neslaná, nemastná a nekořeněná moc nechutná.

Zdravotní stav: odčervený, očkovaný, čipovaný, ošetřený proti vnějším parazitům, v léčbě s ušima, problematické krmení, psychicky nevyrovnaný

BÁRA


Plemeno: kříženka  labradorského retrívra x německého ovčáka 
Pohlaví: fena
Věk: 18,5 roku
Váha: 32 kg
Výška: - cm

Informace k psovi: Bára byla do útulku převezena 7.5.2018 MP Blansko po smrti svého majitele, dědické řízení je stále v řešení.

Zdravotní stav: odčervená , očkovaná, čipovaná v útulku, ošetřená proti vnějším parazitům

LOTRANDO

od 16.4.2021 u schovatele (po uplynutí zákonné lhůty se schovatel stane majitelem psa)

Plemeno: jack russell teriér
Pohlaví: pes
Věk: 5-6 roků
Váha: 6 kg
Výška: 35 cm

Informace k psovi: 11.3.2021 večerní odchyt MP Blansko, pejsek byl odchycený u hřbitova v městské části Lažánky, bez čipu nebo jakéhokoliv označení. Na první pohled měl roztřepené a popraskané krvácející ouška, velikostí větší jack russell teriér. Pes není zvyklý na vodítko a je schopný kousnout, není zlý jen se prostě brání, jinak je to samozřejmně akční gumídek co si rád hraje. Lotrando je odčervený, bohužel v sobě parazity měl, vzhledem k tomu že měl hodně holá, rozškrabaná a popraskaná ouška proběhla u nich 4 týdenní léčba.

Zdravotní stav: odčervený, očkovaný, čipovaný v útulku, ošetřený proti vnějším parazitům, u pejska proběhla léčba omrzlých oušek

LENTILKA

od 26.3.2021 u schovatele (po uplynutí zákonné lhůty se schovatel stane majitelem fenky)


Plemeno: kříženka jack russell teriér
Pohlaví: fena
Věk: 13-14 roků
Váha: 5 kg
Výška: 30 cm

Informace k psovi: 11.2.2021 byla po 20.00 hodině přivezená MP Blansko stará, hodná fenečka asi kříženka jack russel teriéra. Byla hodně promrzlá a neměla čip ani tetování a hned se zabydlela ve vytápěném kotci a snědla plnou misku. Fenečka měla tmavě růžovou barvu, zřejmně byla omrzlá nebo alergička, u kůže i uší byl katastrofální stav stejně jako u zubů, následně proběhla léčba uší, kůže a operace zubů.

Zdravotní stav: odčervená, očkovaná, čipovaná v útulku, ošetřená proti vnějším parazitům, u fenky proběhla léčba omrzlých oušek a operace zoubků

MILOUŠ


Plemeno: kříženec 
Pohlaví: pes
Věk: asi 8-10 měsíců
Váha: 7 kg
Výška: -

Informace k psovi: 30.6.2020 přivezla MP Blansko, tento černohnědý vystresovaný uzlíček, nalezený u Skalního mlýna (Blansko). Pejsek je malý a mladý, odhadem tak tři čtvrtě roku, má hezkou srst a je dobře živený, ovšem nemá čip ani žádné označení. Zatím strachem kouše a také má šílený průjem. Má lehce odřený čumáček s otokem a zakrvavené očičko, je možné že se potkal s autem, žádné další zranění nemá, po prohlídce veterinářem dostal probiotika a léky na otok.
1.9.2020 pejsek je už na tom zdravotně dobře, je dominantnější, chodí už na vodítku a uvítal by aktivního majitele a domek a zahrádku.

Zdravotní stav: očkovaný, odčervený, čipovaný - v útulku.

Více informací získáte na telefoním čísle 737 911 605.