Psi k osvojení

PODMÍNKY PŘEVZETÍ PSA

  • Psa si do vlastnictví může vzít osoba starší 18-ti let po předložení občanského průkazu a má trvalé nebo přechodné bydliště na území ČR. 
  • Za psa zaplatíte 500,- Kč, za psa staršího 8 roků jenom 200,- Kč a to za očkování, odčervení a veterinární ošetření.
  • Každý budoucí majitel by měl počítat s tím, že podle nového občanského zákoníku není po dobu 4 měsíců majitelem psa.
  • V útulku bude seznámen s tím, že pokud se o psa přihlásí jeho původní majitel, je povinen mu zvíře vrátit. V takovém případě má nárok na úhradu vzniklých nákladů tímto původním majitelem. Tyto případy se však stávají jen ojediněle - dospělá zvířata mohou být ze stanice novému osvojiteli vydány nejdříve 7 dnů od nálezu a do té doby se původní majitel, který má o svého zatoulaného mazlíčka, hlídače nebo kamaráda zájem a hledá ho, většinou přihlásí.

JACK

Plemeno: kříženec AST a anglického bultriéra 
Pohlaví: pes
Věk: 4 roky
Váha: 28 kg
Výška: 

Informace k psovi: 

4.8.2021 odchyt MP Blansko, mladý pes podle čipu AST majitele se snažíme kontaktovat. Nalezený s náhubkem na fotografii a černofialovým vodítkem, je nedůvěřivý, nešťastný a zatím uvrčený.

12.10.2021 bylo zjištěno, že majitel psa zemřel a bohužel nikdo problémového psa nechce. Jack je dominantní, schopný z ničeho nic ve zkratu kousnout. Po dvou měsících přišel na to, že jsem pro něj ten nejlepší parťák, fungujeme na vzájemné důvěře a úplatcích, jen když jde do kotce tak na mě vždy zavrčí. Od poloviny října začínám Jacka socializovat v okolí útulku s náhubkem a dvěma vodítky. V případě že by o něj měl někdo zájem, je to pes pro zkušeného kynologa který by za ním napřed docházel do útulku a podotýkám že uvíta domek bez domácích zvířátek a vhodný je pouze k fence.

1.7.2023 Jack je stále problémový pes, ale se správným přístupem už by mohl odejit do nového domova. Vhodný pouze pro zkušeného chovatele, v domácnosti bez malých dětí a ostatních psů a zvířat. 

Zdravotní stav: čipovaný, odčervený, očkovaný, ošetřený proti vnějším parazitům.

Teddy

Plemeno: kříženec
Pohlaví: pes
Věk: 4 roky
Váha: 10 kg
Výška: 

Informace k psovi: Teddyho přivezla MP Blansko 15.12.2022, podle čipu byla dohledána majitelka, která si ho nakonec nevyzvedla. Teddy je nevychovaný, veselý pes co nemá rád kočky a domácí zvířata a lidi co nezná.

Zdravotní stav: odčervený, očkovaný, čipovaný , ošetřený proti vnějším parazitům.

BOBEŠ

Plemeno: RTW
Pohlaví: pes
Věk: 5,5 roku
Váha: 50 kg
Výška: 63cm

Informace ke psovi: .

Od 23.3.2022 máme v útulku pejska RTW jménem Bobeš, jeho majitelka ho dostala od těžce nemocného příbuzného, ale i přes veškerou svoji snahu ho nezvládá. Bobeš je téměř 4 roky starý pes, který není zvyklý na cizí psy a lidi, nechce vodítko a náhubek, pokud se mu cokoliv nelíbí tak vrčí, zatím ho určitě nedoporučuju k dalším psům a domácím zvířatům.

6.7.2023 zatím stále trénujeme v areálu útulku vodítko a náhubek, pořád pamlskuju jak jen to jde. Stále platí - majitel který by měl o Bobeše zájem musí mít se psy zkušenosti a docházet za ním do útulku aby si na něj zvyknul.

Zdravotní stav: odčervený, očkovaný, čipovaný u majitele , ošetřený proti vnějším parazitům.

Jerry

Plemeno: střední kříženec 
Pohlaví: pes
Věk: 11,5 roku
Váha: 13 kg
Výška: -

Informace k psovi: 12.11.2023 pobíhal po Blansku starý pejsek a do útulku byl převezen odpoledne MP Blansko. Po načtení čipu se dohledala majitelka, která byla pár dní před nalezením Jerryho odvezena do nemocnice. Pejsek nám bohužel do útulku mimo sebe přinesl i infekční krvavý průjem a tak se některé veterinární plány u ostatních pejsků přesunuly.

19.11.2023 Jerry už je na tom lépe, léky a probiotika zabraly, příští týden ho čeká kontrola na veterině. Doufám že i jeho majitelka na tom bude lépe a pejsek se brzy vrátí domů.

13.2.20224 pejsek je v útulku kompletně načipovaný, má po ošetření análních žlázek, je odčervený a na jaře ho čeká operace. Jeho majitelka je stále v nemocnici.

Zdravotní stav: čipovaný u majitelky, v léčbě

Britney 

Plemeno:

Pohlaví: fena

Věk: asi 5 měsíců

Váha: 15 kg

Výška:

Informace k fence: 4.2.2024 před polednem přivezla MP Blansko černé větší štěňátko. Fenečka má čip, který bohužel není nikde registrovaný. Nalezená byla v městské části Blansko Obůrka. Karanténu bude mít 14 dní a doufáme že se dohledá majitel. V případě že by se tak nestalo se v útulku naočkuje a bude se jí hledat ten nejlepší domov, ideálně k aktivním majitelům, psí holčička je totiž nejen milá a veselá, ale i hravá a živelná.

Fenečka se v útulku odčervila a kompletně naočkovala.

Fenečka je u přechodných majitelů v tzv. úschově, od 2.6.2024 pokud se majitel o fenku nepřihlásí stanou se novými majiteli.

Zdravotní stav: odčervená, očkovaná.