Psi k osvojení

PODMÍNKY PŘEVZETÍ PSA

  • Psa si do vlastnictví může vzít osoba starší 18-ti let po předložení občanského průkazu a má trvalé nebo přechodné bydliště na území ČR. 
  • Za psa zaplatíte 500,- Kč, za psa staršího 8 roků jenom 200,- Kč a to za očkování, odčervení a veterinární ošetření.
  • Každý budoucí majitel by měl počítat s tím, že podle nového občanského zákoníku není po dobu 4 měsíců majitelem psa.
  • V útulku bude seznámen s tím, že pokud se o psa přihlásí jeho původní majitel, je povinen mu zvíře vrátit. V takovém případě má nárok na úhradu vzniklých nákladů tímto původním majitelem. Tyto případy se však stávají jen ojediněle - dospělá zvířata mohou být ze stanice novému osvojiteli vydány nejdříve 7 dnů od nálezu a do té doby se původní majitel, který má o svého zatoulaného mazlíčka, hlídače nebo kamaráda zájem a hledá ho, většinou přihlásí.

REK

Plemeno: jezevčík krátkosrstý standartní
Pohlaví: pes
Věk: 10 roků
Váha: 5 kg
Výška: 30 cm

Informace k psovi: 8.2.2021 byl přivezen do útulku desetiletý jezevčík Rek kterému zemřela majitelka, před smrtí dala stará paní pejska svému synovci. Pes ho stihl několikrát pokousat a za pomocí MP Jedovnice se ho podařilo dostat do převozní přepravky aby se mohl odvézt do útulku, vzhledem k tomu že pejsek znal pouze svoji majitelku, domek a dvorek, nemá žádné hygienické nebo sociální návyky a bohužel ani zábrany okamžitě každého kousnout. U pejska Reka probíhá náročná převýchova, zvykání na ostatní psy, lidi a běžný ruch. Manipulace je s ním zatím možná pouze na odchytové tyči. Pejsek byl masivně začervený, má stále problém s jídlem, vzhledem k tomu, že byl zvyklý na lidskou stravu, tak mu ta psí neslaná, nemastná a nekořeněná moc nechutná.

8.8.2021 máme za sebou s Rekem pár měsíců společného času a socializace, je mnohem lepší než když přišel, může běhat na volno po areálu útulku, zvykl si na obojek a začíná zvládat vodítko. Na venkovní vycházky to zatím není, i v areálu útulku má stále svoje zkraty kdy se mu v hlavičce něco otočí o 360 stupňů a kouše všechno kolem. I tak je to ale obrovský úspěch na to jaký byl když přišel do útulku, dokonce začíná být kontaktní se psy, ale s lidmi je to stále špatné.

Zdravotní stav: odčervený, očkovaný, čipovaný u majitele , ošetřený proti vnějším parazitům, v léčbě s ušima, problematické krmení, psychicky nevyrovnaný

BÁRA


Plemeno: kříženka  labradorského retrívra x německého ovčáka 
Pohlaví: fena
Věk: 19,5 roku
Váha: 32 kg
Výška: - cm

Informace k psovi: Bára byla do útulku převezena 7.5.2018 MP Blansko po smrti svého majitele.

Zdravotní stav: odčervená , očkovaná, čipovaná v útulku, ošetřená proti vnějším parazitům, vzhledem k věku a velikosti má zdravotní problémy.

Jack

Plemeno: kříženec AST a anglického bultriéra 
Pohlaví: pes
Věk: 2 roky
Váha: 28 kg
Výška: 

Informace k psovi: 

4.8.2021 odchyt MP Blansko, mladý pes podle čipu AST majitele se snažíme kontaktovat. Nalezený s náhubkem na fotografii a černofialovým vodítkem, je nedůvěřivý, nešťastný a zatím uvrčený.

12.10.2021 bylo zjištěno, že majitel psa zemřel a bohužel nikdo problémového psa nechce. Jack je dominantní, schopný z ničeho nic ve zkratu kousnout. Po dvou měsících přišel na to, že jsem pro něj ten nejlepší parťák, fungujeme na vzájemné důvěře a úplatcích, jen když jde do kotce tak na mě vždy zavrčí. Od poloviny října začínám Jacka socializovat v okolí útulku s náhubkem a dvěma vodítky. V případě že by o něj měl někdo zájem, je to pes pro zkušeného kynologa který by za ním napřed docházel do útulku a podotýkám že uvíta domek bez domácích zvířátek a vhodný je pouze k fence.

Zdravotní stav: čipovaný, odčervený

Kulíšek - u nového majitele, který k němu bude mít vlastnická práva od 21.4.2022 

Plemeno: kříženec 
Pohlaví: pes
Věk: 9 týdnů
Váha: 5 kg
Výška: 

Informace k psovi: večer 21.12.2021 bylo na Písečné nalezeno štěňátko a převezeno MP Blansko do útulku. Pejsek je asi kříženec zlatého retrívra, věk podle zoubků bude tak kolem 9 týdnů. Pracovní jméno dostal Kulíšek, vzhledem k tomu že se o něj majitel nepřihlásil byl dán do adopce.

Zdravotní stav: odčervený, očkovaný, čipovaný, ošetřený proti vnějším parazitům - vše v útulku.

Mikeš- u nového majitele, který k němu bude mít vlastnická práva od 8.6.2022 


Plemeno: kříženec
Pohlaví: pes
Věk: 2 měsíce
Váha: 
Výška: 

Informace k psovi: 8.2.2022 bylp MP Blansko odchycen malý pejsek, zatím se o něj majitel nepřihlásil a byl dán do adopce.

Zdravotní stav: očkovaný, odčervený, čipovaný v útulku

Více informací získáte na telefoním čísle 737 911 605.